Audyty informatyczne

Czy w Twojej firmie kiedykolwiek wykonywane były audyty dotyczące serwerowni, sieci komputerowych ? Czy na pewno Posiadasz licencje na oprogramowanie, z którego korzystasz, a może Chciałbyś zoptymalizować pracę w firmie poprzez wdrożenie nowych technologii informatycznych ? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi: tak - Zapoznaj się z poniższą ofertą.

1

Audyt serwerowni i centrum danych

W ramach audytu przygotowana zostanie opinia na temat bezpieczeństwa i funkcjonalności pomieszczenia oraz znajdujących się tam systemów, między innymi sprawdzone zostaną:

 • system przeciwpożarowy,
 • system zasilania,
 • system kontroli dostępu,
 • bezpieczeństwo połączeń kablowych pomiędzy urządzeniami,
 • redundantność krytycznych funkcjonalności,
 • wygoda i bezpieczeństwo użytkowania.

Po wykonanym audycie przygotowanie zostanie podsumowanie, w którym dokładnie oznaczone zostaną wszelkie obszary, które powinny zostać usprawnione.

2

Audyt sieci komputerowej

W ramach audytu przygotowana zostanie opinia na temat bezpieczeństwa i funkcjonalności firmowej sieci komputerowej oraz dostępu do Internetu. Sprawdzona zostanie:

 • jakość zabezpieczeń dostępu do urządzeń wykorzystywanych w sieci firmowej,
 • jakość zabezpieczeń dostępu do sieci przewodowej i bezprzewodowej,
 • wydajność lokalnej sieci firmowej,
 • wydajność dostępu do Internetu,
 • zabezpieczenia komputerów w sieci firmowej (firewall, program antywirusowy).

Po wykonanym audycie przygotowanie zostanie podsumowanie, w którym dokładnie oznaczone zostaną wszelkie obszary, które powinny zostać usprawnione.

Audyt polecany jest przede wszystkim małym firmom, gdzie sieć składa się z routera i kilku switchy, a temat bezpieczeństwa jest często pomijany.

3

Kontrola legalności oprogramowania

Czy Wiesz, że nie wszystkie darmowe programy mogą być używane za darmo również w firmie i działalności komercyjnej ? Oprogramowanie płatne też ma pewne ograniczenia.

Podczas kontroli legalności sprawdzone zostanie całe oprogramowanie używane w firmie. Dodatkowo zweryfikowane zostaną obecnie używane wersje programów.

Po wykonanym audycie przygotowanie zostanie podsumowanie, w którym dokładnie oznaczone będzie oprogramowanie, które powinno zostać usunięte lub należy zakupić licencje. Zasugerowana zostanie również instalacja aktualizacji oprogramowania, które pozwoli załatać błędy zabezpieczeń oraz zwiększyć funkcjonalność.

4

Optymalizacja pracy w firmie

Chciałbyś pracować wydajniej i bezpieczniej ? Wykorzystując nowe technologie informatyczne jest to możliwe. Skontaktuj i się umów na rozmowę. Wykonana zostanie analiza obecnych metod pracy oraz sprawdzone zostaną potrzeby pracodawcy jak i pracowników.

W ramach usługi przedstawiona zostanie propozycja wdrożenia nowych systemów, aplikacji, być może wymiany sprzętu komputerowego lub urządzeń sieciowych na szybsze - w zależności od tego, co przyda się Twojej firmie.

Sprawdź również:

Wsparcie IT dla firm IT Consulting